Witamy na stronach Śląskiego Związku Tenisowego

REGULAMIN TURNIEJÓW ŚZT od 15.04.2017r

regulamin do pobrania

Mimo,że regulamin zacznie obowiązywać od 15 kwietnia to należy przestrzegać terminów zgłaszania WTK

DOKUMENTY TURNIEJOWE [pobierz ważne informacje]

kliknij , aby zobaczyć i pobrać:

KLUBOWA ZBIORCZA APLIKACJA TURNIEJOWA

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW DO TURNIEJU

LISTA ZBIORCZA KAR Z TURNIEJU

REGULAMIN FINANSOWY ŚZT

PODZIAŁ - ROZDYSPONOWANIE POZYSKANYCH ŚRODKÓW

DODATKOWE PUNKTY DO KLASYFIKACJI ŚZT

ZGŁOSZENIE IMIENNE ZAWODNIKA DO TURNIEJU ŚZT [POZA SYSTEMEM ON-LINE]

ODWOŁANIE IMIENNE ZAWODNIKA Z TURNIEJU ŚZT [ POZA SYSTEMEM ON-LINE]

"Newsy z tenisowego Świata"

Challenger Wrocław: dwóch Polaków powalczy o główną drabinkę

W głównej drabince turnieju Wrocław Open 2017 zaprezentuje się nie pięciu, ale sześciu polskich tenisistów. W poniedziałkowym finale eliminacji zmierzą się bowiem ze sobą Andriej Kapaś i Szymon Walków. Czytaj więcej »

ATP Rio de Janeiro: mistrzostwo bez straty seta. Dominic Thiem niczym dominator

Dominic Thiem wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP World Tour 500 w Rio de Janeiro. W finale Austriak w dwóch setach pokonał triumfatora zmagań w grze podwójnej, Pablo Carreno. Czytaj więcej »

Flaga Polski i motorower. Tak Janowicz świętował zwycięstwo w Bergamo

Na ten sukces Jerzy Janowicz czekał od bardzo dawna, dlatego taki sposób świętowania w wykonaniu naszego tenisisty nikogo nie powinien dziwić. Czytaj więcej »

Dominika Cibulkova: Muszę być egoistką, aby poprawić mój ranking

W Dubaju Dominika Cibulkova powiedziała, że nie da się grać w każdym meczu Pucharu Federacji, gdy kalendarz jest wypełniony turniejami. Słowaczka przyznała szczerze, że teraz musi być egoistką, gdy ma szanse być jeszcze wyżej w rankingu. Czytaj więcej »

ATP Delray Beach: Jack Sock z trzecim trofeum. Milos Raonić zrezygnował

Jack Sock wygrał turniej ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. Amerykanin został ogłoszony nowym mistrzem, bowiem z rywalizacji w finale wycofał się Milos Raonić. Czytaj więcej »

ATP Marsylia: drugi z rzędu tytuł Jo-Wilfrieda Tsongi

Jo-Wilfried Tsonga wygrał rozgrywany na kortach twardych w hali turniej ATP World Tour 250 w Marsylii. W niedzielnym finale Francuz w dwóch setach pokonał rodaka Lucasa Pouille'a. Czytaj więcej »

"Najnowsze aktualności związkowe"

Gala Sportu 24.02.2017

Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewski, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Kadra Śląska Młodzików w roku 2017

W dniu 29 marca 2017r o godz.17.30 w Bytomiu , odbędzie się zebranie Rodziców n/w zawodników z Prezesem ŚZT Dariuszem Łukaszewskim i Wiceprezesem ds. sportowych ŚZT Grzegorzem Bogusem.

Cel: ustalenie wyjazdów na zgrupowania i konsultacje startowe [OTK] w roku 2017.

Barcik   Nikodem
Bartusek   Karolina
Bukowiec   Zofia
Domańska   Weronika
Durska   Emilia
Jędrzejczak   Jakub
Kopcik   Jan
Langiewicz   Pola
Lis   Mikołaj 
Mazurek   Karolina
Niewiadowska   Patrycja
Pawelski   Martyn
Sławik   Stanisław
Szczepaniak   Natalia
Szic   Sandro
Wrona   Filip

Turnieje w naszym województwie I kwartał 2017

Informujemy, że w zakładce KALENDARZ znajdują się wszystkie turnieje organizowane w sezonie zimowym od stycznia do kwietnia 2017r. w naszym województwie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznaina się i zyczymy samych sukcesów.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

15 grudnia 2016  podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w Biurze Promocji Bytomia ,(ponad trzydziestu uczestników obrad) dokonano podsumowania nie tylko czterech lata urzędowania Dariusza Łukaszewskiego, ale także sukcesy śląskiego tenisa.

Najważniejszą częścią Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego był jednak wybór nowego prezesa i zarządu. Jednogłośnie nowym prezesem Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego po raz drugi z rzędu został wybrany Dariusz Łukaszewski,który podziękował delegatom za zaufanie i szansę na realizację kolejnych przedsięwzięć związanych z rozwojem śląskiego tenisa. 

 

 

 

Quick navigation

"Nadchodzące wydarzenia"

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.